Як компанії виграють великі тендери на майданчику Української універсальної біржі

Олексій Власенко, директор УУБ Олексій Власенко, директор УУБ

Обсяг ринку публічних закупівель, який відкрився для всіх суб’єктів господарювання в 2016 році, становить понад 300 мільярдів гривень

З початку запуску нової системи публічних (державних) закупівель ProZorro пройшло не так багато часу. З тих пір одні почали використовувати її як інструмент відкриття нових ринків збуту, а інші й досі ставляться до неї з недовірою та скептицизмом. Але, як відомо, факти — річ уперта і краще за них про реальний стан речей не скаже ніхто. Одними з головних меседжів нової системи під час її створення було «всі бачать все» та «перемогти може кожен». Саме в них і повірило керівництво Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Укрбудмаш», що знаходиться на Полтавщині.

— Місяць тому до нас зателефонував представник майданчика «Українська універсальна біржа» і розповів про можливість приймати участь в публічних закупівлях через їх електронний майданчик. По суті, тоді ми вперше почули про те, що будь-хто з підприємців може в онлайн-режимі побачити потреби держпідприємств і прийняти участь у тендерах на постачання товарів, робіт чи послуг. Звісно, спочатку були певні сумніви щодо реальної чесності та прозорості цього процесу, але цікавість перемогла і, зваживши свої можливості, ми взяли участь у тендері на невелику суму. Здається, тоді це було всього декілька тисяч гривень. На наш превеликий подив, ми перемогли! Після цього ми переконалися у тому, що система дійсно діє і кожен може розраховувати на чесну перемогу. Зараз ми регулярно беремо участь в тендерах і досить часто перемагаємо. Останній тендер, в якому ми брали участь і перемогли, був на суму 160 тисяч гривень, — говорить, тепер вже, начальник тендерного відділу підприємства «Завод Укрбудмаш» — Олександр Пристопюк.

І, як свідчить статистика, таких підприємств стає все більше. Обсяг ринку публічних закупівель, який відкрився для всіх суб’єктів господарювання в 2016 році, становить понад 300 мільярдів гривень. А прогнози на наступний рік становлять більше 350 мільярдів.

— Сьогодні публічні закупівлі як ефективний інструмент для пошуку нових клієнтів та розширення ринків збуту можна використовувати, а можна ігнорувати. Це особиста справа кожного підприємця. Але досвід наших партнерів, що приймають участь в закупівлях на електронному майданчику «Українська універсальна біржа», свідчить про те, що це дійсно вигідно. Ми надаємо кваліфіковану технічну та юридичну підтримку кожному партнеру, консультуємо індивідуально з будь-яких питань, зокрема тих, які стосуються конкретного тендеру. І, як показує практика, переможців серед наших клієнтів стає все більше, — зазначив Олексій Власенко, директор Української універсальної біржі.

Українська універсальна біржа

Про те що нову систему публічних закупівель потрібно активно використовувати сьогодні говорять все частіше. А вибір майданчика в цьому процесі є одним з найважливіших кроків.

— Своїй перемозі ми, насамперед, зобов’язані кваліфікованій підтримці спеціалістів електронного майданчика «Українська універсальна біржа». Саме їх поради, як виявилось, згодом дуже допомогли при прийнятті нами рішень в ході аукціону. Раніше виграти державний тендер на таку суму було дуже складно. Всі розуміли, що виграє «своя людина, — продовжує Олександр Пристопюк. — З появою системи ProZorro все змінилося. Тепер цей ринок дійсно відкритий кожному.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2016 року вступив в силу Закон України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 р., відповідно до якого всі бюджетні організації, державні підприємства, органи виконавчої влади та інші державні Замовники зобов’язані використовувати електронну систему закупівель для придбання товарів, робіт та послуг.